Grażyna Auguścik & Andrzej Jagodziński Trio
Bio
Grażyna Auguścik:
Wokalistka o międzynarodowej sławie. Jej niezwykły głos, zaliczany do najważniejszych w światowym jazzie.
Koncertowała i nagrywała z takimi sławami jak Jim Hall, John Medeski, Patricia Barber, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Bogdan Hołownia, Paulinho Garcia.
Najważniejsze nagrody: (2002-2006) Najlepsza Wokalistka Jazzowa wedle magazynu „Jazz Forum”, (2011) tytuł Wybitnego Polaka od Fundacji „Teraz Polska” (2011) za Wybitne Osiągnięcia od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
linki: www.grazynaauguscik.com
Jagodziński Trio w składzie:
Andrzej Jagodziński – piano,
Czesław Bartkowski – perkusja, Adam Cegielski – kontrabas
Andrzej Jagodziński. Artysta wszechstronny; waltornista z wykształcen ... ia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog. Gra w różnych stylistycznie formacjach, zawsze z elitą polskiego jazzu: Old Timers, Swing Session, Quintessence, String Connection, Kwartet Janusza Muniaka, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Polish All Stars Jarosława Śmietany, formacje Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego.
Najważniejsze nagrody:
1994 – FRYDERYK za płytę „CHOPIN” w kategorii „Jazzowa płyta roku”
1995 – MATEUSZ – Nagroda Muzyczna Programu Trzeciego Polskiego Radia im. M. Święcickiego w dziedzinie muzyki jazzowej
2001 – FRYDERYK w kategorii „Jazzowy muzyk roku”
2005 – Brązowy Medal Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS – nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
2012 – Nagroda miasta st. Warszawy, Nagroda Indywidualna I St. za Szczególny Wkład w Rozwój Edukacji Artystycznej w Polsce
Czesław Bartkowski
(ur. 19 kwietnia 1943 r. w Łodzi) – polski perkusista jazzowy; Od 1992 także wykładowca w klasie perkusji i kierownik Wydziału Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina oraz Policealnym Studium Jazzowym im. H. Majewskiego w Warszawie. Od 1960 roku nieustannie koncertuje w Polsce i na całym świecie, zawsze współpracując z najwybitniejszymi muzykami jak: Freddie Hubbard, Clark Terry, Joe Newman, Art Farmer, Ben Webster.
Uczestniczył w nagraniach w wybitnych polskich wokalistów: Ewy Bem, Grażyny Auguścik, Urszuli Dudziak, Agnieszki Wilczyńskiej, Anny Stankiewicz i Stanisława Sojki.
Występował na całym świecie, biorąc udział w największych festiwalach jazzowych (USA, Izrael, Liban, Etiopia, Nowa Zelandia, Australia, Japonia, Indie oraz cała Europa). Jest Honorowym Członkiem „Tauranga Jazz Festival Society” oraz „The New Orleans Clubs New Castle on Tyne England”.
Najważniejsze nagrody:
Odznaczony Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury, Laureat Nagrody Indywidualnej I Stopnia za Szczególny Wkład w Rozwój Edukacji Artystycznej w Polsce, przyznaną przez Centrum Edukacji Artystycznej, Grand Prix za całokształt działalności – XXII Wielka Gala Jazzowa Grand Prix Melomani 2013, Łódź
Adam Cegielski
Kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.
Debiutował na scenie jazzowej w zespole „Central Heating Trio”, z którym zwyciężył w konkursie Jazz Juniors w Krakowie w 1990 roku zdobywając również nagrodę indywidualną.
W latach 1989 – 1991 Adam Cegielski grał w zespole Kazimierza Jonkisza, 1991 – 1993 w zespole „Quintessence, w 1991 – 1992 grał w orkiestrze kameralnej Concerto Avenna, 1991 – 1995 współpracował z orkiestrą „Sinfonia Varsovia”.
W 1992 – 1995 w kwartecie Kuby Stankiewicza. W swej dotychczasowej karierze współpracował m. in z Ewą Bem, Tomaszem Stańko, Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Karolakiem, Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Preisnerem, Janem AP Kaczmarkiem.
Rok 1994 to także początek regularnej działalności pedagogicznej, do dziś Adam Cegielski prowadzi klasę kontrabasu na Wydziale Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie gdzie od roku 2005 pełni także funkcję wicedyrektora do spraw kształcenia jazzowego.
Najważniejsze nagrody: w 1994 roku nagrodzony został przez Fundację Kultury Polskiej doroczną nagrodą im. Krzysztofa Komedy.
linki: http://jagodzinski.art.pl/andrzej-jagodzinski/
Albumy