Krzysztof Tyniec
Bio

Krzysztof Tyniec urodził się 5 lutego 1956 roku w Nowej Rudzie. Swoją karierę sceniczną rozpoczął w 1982 w Teatrze Współczesnym, z którym związał się na kolejnych sześć lat. Na deskach Współczesnego grał między innymi rolę Demetriusza w „Śnie nocy letniej” oraz Rimskiego w „Mistrzu i Małgorzacie”. Po 1988 roku przyszedł czas na kolejny etap kariery, którym był i jest do dziś  Teatr Ateneum. Niezapomniane kreacje Tyńca podziwiane w teatrze Ateneum to m.in. Lancelot Gobbo w „Kupcu Weneckim”, Gombrowicz

w „Kosmosie”, Fadinard w „Słomkowym kapeluszu” czy François Pignon w „Kolacji dla głupca”. Warto tu również wspomnieć o współpracy z Kabaretem Olgi Lipińskiej, w którym Krzysztof Tyniec brał udział ponad 15 lat.

Widzom filmowym znany jest z kilku ról, m.in. roli Stracha w „Nikt nie jest winien”, Księdza w filmie „Dzieci Wojny” ... oraz oficera UOP w obrazie „Człowiek z…”. W latach 90’ skutecznie zagościł w świadomości najmłodszego odbiorcy dzięki charakterystycznym rolom Pana Fasoli w programie „Tik-Tak”, Dżina w serii filmów o Aladynie oraz kultowego Timona z  filmu „Król Lew”.

W 2007 roku przyjął zaproszenie do telewizyjnego show „Taniec z gwiazdami”, w którym wywalczył najwyższe miejsce na podium i otrzymał Kryształową Kulę.

Albumy