Perskie Odloty
Bio

Perskie Odloty, zespół powstał w 1992r. w Dębicy przy Miejskim Ośrodku Kultury „Śnieżka”. Od samego początku związany jest z szeroko pojętą piosenką żeglarską. Swym bogatym repertuarem obejmującym szanty klasyczne, pieśni kubryku, piosenki z jezior mazurskich, nastrojowe ballady żeglarskie oraz piosenki dla dzieci zyskuje sobie sympatię wśród grona słuchaczy w każdym wieku i o zróżnicowanych zainteresowaniach artystycznych. Dzięki konsekwentnej i wytrwałej pracy nad swym obliczem i poziomem artystycznym obecnie zaliczany jest do czołowych młodych, polskich zespołów szantowych rozpoczynających swą zawodową karierę. Skład zespołu początkowo ulegał częstym zmianom, ale ostatecznie ustalił się na 6 osób. Obecnie tworzą go: Teresa Mądro (tere), Małgorzata Kosińska (gaśka), Mirosław Kliś (mimiś), Marcin Mądro (murzyn), Dariusz Świątek (filing) oraz Anna Sipiora. Od kilku lat kon ... certują z powodzeniem w całej Polsce. Występowali min. w: Tarnowie, Warszawie, Krakowie, Radomiu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Mielcu, Gdyni, Giżycku, Mikołajkach, Piotrkowie Tryb., Polańczyku, Gorzowie Wlkp., Łodzi, Olkuszu, Sandomierzu, Węgorzewie, Charzykowych, Chojnicach … . Ich występy spotykają się z przychylną i żywiołową reakcją publiczności, czego dowodem jest atmosfera na koncertach oraz zaproszenia na dalsze koncerty kierowane do zespołu przez organizatorów. Tylko w ciągu minionych wakacji miało okazję oklaskiwać ich podczas koncertów ok. 60 000 osób

O ich kunszcie wokalnym oraz stale zwiększających się umiejętnościach najdobitniej świadczą sukcesy, które odnieśli na licznych przeglądach i festiwalach odbywających się w całej Polsce. Do najważniejszych z nich należą:

* nagroda publiczności na festiwalu „Polonia Semper Fidelis” – Dębica`95

* III miejsce na festiwalu piosenki żeglarskiej „Bezan`95” w Tarnowie

* wyróżnienie na festiwalu „Rafa`96” w Radomiu

* I miejsce na przeglądzie piosenki żeglarskiej „Mikołajki`96” w Mikołajkach

* III miejsce na przeglądzie piosenki żeglarskiej „Szanty we Wrocławiu`96”

* I miejsce na festiwalach piosenki żeglarskiej „Bezan`96” i „Bezan`97” w Tarnowie

* nagroda specjalna miesięcznika „Morze” dla Dariusza Świątka za wybitne walory wokalne na festiwalu „Shanties`97” w Krakowie (największy festiwal piosenki żeglarskiej w Europie)

* GRAND PRIX na festiwalu Keja`97 w Długich k. Gorzowa Wlkp. (prestiżowy festiwal, podczas którego jury ocenia 40-minutowe recitale zespołów biorących udział w konkursie)

* Nagroda specjalna Marka Siurawskiego za najlepsze wykonanie własnej interpretacji utworu Starych Dzwonów na festiwalu Bezan`98 w Tarnowie (w konkursie brały udział jedynie zespoły występujące gościnnie podczas festiwalu)

* I miejsce na festiwalu „Rafa`98” w Radomiu

* I miejsce na Festiwalu Piosenki Turystycznej „PiosTurGoralSong” w Andrychowie

Albumy