Piotr Kajetan Matczuk
Bio

Pianista, aranżer, autor piosenek. Absolwent Studium muzycznego w klasie fortepianu prof. Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Twórca muzyki do tekstów polskich poetów doby romantyzmu. Autor i wokalista programu „Rozmowa z piramidami”. Oficjalny patronat nad jego twórczością objął Program 2 Telewizji Polskiej. Koncertował na żywo w programach 1 i 2 TVP, oraz w TVP Polonia. Współpracował z Mirosławem Czyżykiewiczem, który gościnnie zaśpiewał na jego płycie.

Program „Rozmowa z piramidami” grany był m.in. w Hadze w Holandii, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Ernst Reuter Saal oraz we Frankfurcie.

Wspólnie z aktorami teatrów warszawskich: Stanisławem Górką, Wojciechem Wysockim oraz Wojciechem Machnickim gra w przedsięwzięciach reży ... serowanych przez Jacka Pechmana. Współpracował z Radiem Gdańsk, w latach 2009-2011 współprowadził audycje turystyczne. Współorganizator Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego w Kołobrzegu.

Albumy