The Cassino
Bio

The Cassino to zespół, który powstał z inicjatywy trzech kumpli – Huberta Wiśniewskiego (wokal, gitara), Michała Badeckiego (bas) i Piotra Dawidka (perkusja). Dali o sobie znać dwoma EPkami pt. „The Cassino” oraz „Zima”. To z tej drugiej pochodzą ich dwa, jak dotąd, największe hity, czyli „ZIma” oraz „Nie w tym mieście”. Wspomniane wydawnictwa zapewniły im miejsce na trasie Męskiego Grania w 2019 roku oraz kontrakt płytowy.

The Cassino powstało w 2013 roku w Braniewie. Pierwsze kroki stawiali w starym, wojskowym kasynie, od którego wzięli swoją nazwę. W 2016 roku wzięli udział w 11. edycji programu Must Be The Music. Warto również odnotować ich występ w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w ramach konkursu Start NaGranie. Po zwycięstwie w koncercie półfinałowym zespół został zaproszony przez Tomasza Żądę ... do audycji „Trójka żąda debiutów”.

Muzykę The Cassino ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się z bluesem i funkiem. Słychać w niej również inspiracje wyspiarskim indie rockiem. Mimo wielu inspiracji zespół zachowuje indywidualny charakter twórczości. Stawia na emocje i szczerość, których sporo znajdziemy w tekstach Huberta.

Utwory
Video
The Cassino - Wiosna
poprzedni
następny
Podobni wykonawcy

zobacz profil
Stach Bukowski

zobacz profil
Noże

zobacz profil
Ralph Kaminski

zobacz profil
Magda Kluz